Sady kořenek – základ zdravého jídla a dobrého zdraví


Koření je nezbytnou součástí každé kuchyně. Bez něj by jídlo bylo nejen bez chuti, ale i bez vůně. Koření ale není jen o tom, jak jídlo chutná. Mnoho koření má také pozitivní vliv na naše zdraví.

Vliv koření na trávení

Koření jako je kardamom, zázvor nebo kurkuma mají vliv na trávení. Pomáhají při trávení tuků a bílkovin a také zlepšují vstřebávání živin. Díky tomu můžeme využít všechny potřebné živiny z jídla.

Koření jako prevence nemocí

Některé druhy koření, jako je například kurkuma, mají silné protizánětlivé účinky. Díky tomu mohou pomoci při prevenci mnoha nemocí, jako jsou například srdeční choroby, artritida nebo dokonce i rakovina.

Koření jako zdroj antioxidantů

Mnoho koření obsahuje velké množství antioxidantů, které pomáhají bojovat proti volným radikálům v těle. Tyto volné radikály jsou zodpovědné za mnoho zdravotních problémů, jako jsou například stárnutí, rakovina nebo Alzheimerova choroba.

Jak používat koření

Koření můžeme použít v mnoha různých formách. Můžeme ho přidat přímo do jídla, nebo ho použít jako kořenící směs. Nejlepší je používat čerstvé koření, ale i sušené koření má své místo v kuchyni. Je důležité si uvědomit, že každé koření má svůj vlastní charakteristický aroma a chuť, a tak je třeba ho používat s rozmyslem.

Závěr

Koření je důležitou součástí každé kuchyně. Má nejen vliv na chuť jídla, ale také na naše zdraví. Proto bychom měli koření používat s rozmyslem a využívat jeho pozitivní účinky na naše tělo.

Kafedovany